

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Contact Plating | Tin |
| Type | General Purpose |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 2 |
| Turn-On Delay Time | 24 ns |
| Propagation Delay | 35 ns |
| Data Rate | 100 Mbps |
| Channel Type | Unidirectional |
| Nominal Supply Current | 2 mA |
| Isolation Voltage | 560 V |
| Isolated Power | No |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 3 ns |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Operating Supply Current | 4.7 mA, 4.9 mA |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 5.5 V |
Stock: 201
Distributors
pcbx
Unit Price$3.65002
Ext.Price$3.65002
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.65002 | $3.65002 |
| 10 | $3.08256 | $30.82560 |
| 25 | $2.79015 | $69.75375 |
| 50 | $2.52548 | $126.27400 |
| 100 | $2.28590 | $228.59000 |
| 300 | $2.20574 | $661.72200 |
| 500 | $2.12837 | $1064.18500 |
| 1000 | $2.05659 | $2056.59000 |
